fbpx

7 טיפים להגיד לצלם אוירה ועיצוב לארוע הבא שלכם

קורה לפעמים שהצלם הקבוע שלכם תפוס בתאריך של הארוע ואתם צריכים למצוא מחליף. לפעמים אתם עובדים עם המחליף הזה בפעם הראשונה ולא בטוחים באיכות העבודה שלו.
אחרי עשר שנים של צילום ארועים והתמקדות בתחום העיצוב, צילום ולימודי אופנה ולייפסטייל (כולל עבודה עם המעצבים, המפיקים והצלמים הכי טובים בארץ), הכנתי רשימה של בקשות וטיפים שתוכלו להעביר לצלם שלכם כדי שאתם והלקוחות תהיו מרוצים.

צילום עם פלאש לא על המצלמה

בתור מעצב אני בטוח שהשקעת הרבה זמן ומחשבה בשילוב ובחירת הצבעים המדוייקים לכל פרט בעיצוב הפרחים, ההזמנות, הכלים וכדומה. בהרבה מהאולמות התאורה על השולחנות היא בצבעים שונים ומשונים שיעוותו את הגוונים האמתיים של העיצוב שלך ולכן חשוב שהצלם יבקש מהתאורן לעמעם את האורות ולכבות את הספוטים על השולחנות.
כמו כן, מומלץ לצלם את הכל עם פלאשים שלא על המצלמה גם שמצלמים בשעות השקיעה שיש עוד אור. ככה נוכל לקבל איזון מושלם בין התאורה של השמיים לתאורה של העיצוב והאנשים.
כמובן שזה גם נכון לצילום בזמן האירוע עצמו. פלאש שלא על המצלמה נותן תאורה רכה, מחמיאה ותלת מימדית.
בנוסף לזה, בזמן שהרוב הגדול מצלמים בלי פלאשים, הצילום עם פלאש יתן מראה יוקרתי ומיוחד שיבדיל אתכם מהמתחרים ויוביל יותר לקוחות לבחור בכם.

להזכיר שיש לקוח בצד השני

רצוי להזכיר לצלם שלא מדובר בצילום לפרויקט גמר באומנות או אדוטוריאל. לפעמים צלמים נוטים להגזים עם תמונות אומנתיות וזוויות וחיתוכים לא שגרתיים. לדעתי יש מקום לתמונות האלו בטעם טוב, אבל הן צריכות להיות רק בונוס בנוסף לתמונות הבסיסיות שמעבירות בצורה נקיה ויוקרתית את המסר והאווירה שהמפיק או המעצב רצו להעביר.

להזיז מלחיות\בקבוקי שתיה

מומלץ להגיע לפני שהמלצרים שמים את הסלטים\בקבוקי שתיה על השולחנות, ואם יש צורך אז גם לבקש שיחכו עם זה קצת.
במידה וחפצים כמו מלחיה, בקבוק שתיה וכדומה מפריעים לעיצוב חשוב מאוד להזיז אותם כדי שנוכל להתרכז בעיקר.

להשתמש בעדשות טלה

עדשת טלה היא עדשה שהיא מאוד ב”זום”. תגידו לצלם שלכם והוא כבר ידע מה הכוונה.
למה להשתמש בעדשות טלה? כי האפקט שלהן הרבה יותר מיוחד ושונה מפרספקטיבה של צילום רחב כמו בטלפון נייד. השימוש בעדשות האלו יוצר עומק שדה וטשטוש ברקע שמדגיש את הנושא המרכזי.

לשלב גם את הזוג לרקע העיצוב

עיצוב נפלא וזוג יפה באותה תמונה זה שילוב מנצח שמכניס גם פן אישי וערך “לייפסטייל” לתמונות. אם אפשרי לגנוב את הזוג לחמש דקות של צילומים זה יכול לעשות את כל ההבדל.

תיקון צבעים בעריכה ושילוב תמונות

בשלב העריכה של התמונות צריך לדעת אילו צבעים לחזק כדי להדגיש את העיצוב ואילו צבעים להחליש. לדוגמא – לפעמים באור יום מפה לבנה יכולה לקבל גוונים של כחול\ורוד שלא משקפים את הצבע האמיתי שלה. את זה אפשר לתקן בעריכה.
יחד עם זאת, אם אתם מוצאים תמונות שעובדות טוב ביחד – אל תפחדו למסור אותם כדאבלים.

תכינו צ’ק ליסט

בין אם מדובר בצילום של עיצוב, אירוע עסקי או חתונה, אני בטוח שיש דברים שמבחינתכם הם MUST.
תמונות תדמית למשל, שיש לכם בראש ואתם רוצים להוציא מהאירוע לצורכי יח”צ, כדאי שתעבירו בכתב לצלם. זה יעשה לכם ולו חיים הרבה יותר קלים וזו גם דרך מעולה לתאם צפיות ולוודא שאף אחד לא שוכח כלום.
שתהיה לכולנו עונת חתונות וארועים מוצלחת! 🙂

Scroll to Top