fbpx

“אבל אני רוצה שיצא טבעי”

האמת מאחורי תמונות החתונה

במיוחד לזוגות ש”לא מצטלמים טוב”.

אחרי עשר ומאות חתונות שצילמתי, שמתי לב ששני משפטים עולים כמעט תמיד בפגישות הראשונות שלי עם זוגות:
אבל אני רוצה שיצא טבעי”
ו”אנחנו לא טובים מול המצלמה”.
אם את מזדהה עם האמירות האלו אז קודם כל תהיי רגועה, את לא לבד:)

הצלם שאתכם אמור להבין שזו כנראה הפעם הראשונה שאתם מצטלמים באופן מקצועי ולהתנהג בהתאם.
כלומר, הוא צריך להיות רגיש וקשוב אליך ולרמת האנרגיה בחדר, ואז להתאים את עצמו למצב.
הוא אמור לדעת מתי הכלה צריכה קצת ספייס ולקחת צעד אחורה, ומתי כולם באווירה טובה ואפשר להעלות הילוך, לשים מוזיקה ולעשות כיף.

בואי נגיד את האמת (ואם היית מלווה אז את כבר יודעת ש) – רוב התמונות הן לא בדיוק “תמונות טבעיות”.
מה הכוונה? ויותר חשוב – למה זה לא כזה נורא.
אז קודם כל נבהיר – צלם טוב שרואה רגעים אמיתיים, יצלם אותם בלי שתרגישו אותו ובלי להפריע לרגע עצמו. יותר מזה, הצלם אמור להעריך מתי רגעים כאלו עומדים להתרחש, ולהתכונן אליהם בהתאם.

יכול להיות שלפעמים הרגע שיא הזה עם האמא או החברה הכי טובה לא יקרה מעצמו, אבל עדיין תרצי מזכרת יפה איתן מהחתונה.
מה עושים?

צלם טוב ידע לעזור לרגע הזה לקרות עם “טיפים” קטנים מאחורי הקלעים.
דוגמא אחת לזה היא ל”הזכיר” לאמא לפני המפגש של הזוג “הבת שלך מתחתנת היום והיא ממש מתרגשת, אולי תלכי להיות איתה קצת ולתת לה חיבוק” והנה, יש לנו תמונה שהיא מזכרת מדהימה.

כן, אולי אמרו לכם איפה לעמוד ומה לעשות, אבל כל עוד עשו את זה באנרגיה טובה ולא מכנית מידי זה עדיין הוציא מכם חיוכים אמיתיים וזה לדעתי סוד הקסם.

עוד סיבה לטיפים מהצלם היא להביא אתכם למקום בו התאורה תהיה הכי מחמיאה לכם (אם תעמדי מתחת לאור של פלורסנט, למשל, יכול להיות שיהיו לך הצללות שחורות מתחת לעיינים). מדובר במקום שהצלם ניקה וסידר בו את הדברים לפני כדי שלא תדחף לתמונה איזה שקית ורודה או בקבוק קולה ברקע, ואז הפוקוס יהיה לגמרי עליכם, בלי חפצים מיותרים שימשכו את העין.

אותו רעיון נכון גם לתמונות בשלב האיפור וההתארגנות.
הגישה אמורה להיות “אם את בכל מקרה הולכת לעשות X, אז בואי כבר נעשה את זה במקום עם תאורה טובה”.
כל צלם יכול לצלם אותך איפה שהתארגנת במקור, אבל צלם מקצועי ידע לקחת אותך למקום הכי יפה ונקי, עם התאורה הכי מחמיאה כדי שאת תצאי מהממת.

כל הזוגות ביום החתונה הם בשיא האהבה והחיבור בינהם, אבל לפעמים ההתרגשות והעובדה שהם מצטלמים באופן מקצועי בפעם הראשונה, עלולים לגרום להם להתנהג בצורה פחות טבעית מבשגרה שלהם.
קודם כל זה לגיטימי ומאוד מובן.
בדיוק פה נכנסת היכולת של צלם מנוסה לדעת להתאים את עצמו לזוג, להרגיש את הדינמיקה בינהם ולכוון אותם בהתאם כדי שירגישו בנוח.

וכמובן שצריך גם לדעת מתי ואיך לשלב את המלווים.

בחתונה עצמה, אחרי צילומי הזוגיות, אתם כבר תהיו משחוררים יותר ותעשו הכל באופן טבעי. כשתהיו מוקפים בחברים משפחה (ואלכוהול), הצלם יהיה שם כדי לתעד את כל הרגעים המרגשים, המצחיקים (והמפדחים) מהצד בלי שתרגישו אותו. כמובן כשתרצו תמונה יזומה, הוא תמיד יהיה שם בזווית העין שלכם.

העבודה של הצלם מאחורי הקלעים ממשיכה גם לאירוע. הוא, בין היתר, אמור לדאוג להגיד לרב לא להסתיר אתכם בזמן החופה, לבדוק שההורים והחברים שלהם מצטלמים גם אם הם לא במרכז הרחבה, להזכיר לכם להסתכל לחופה בזמן שאתם צועדים על השביל ולשלוח את האבא לרקוד גם אם הוא פחות בקטע, כדי שנוכל לקבל תמונות כאלו:

לסיכום, כדי שתקבלי את הזכרון המושלם מיום החתונה שלך עם האנשים שהכי חשובים לך בעולם, הצלם שתבחרי צריך שילוב של אינטלגנציה רגשית גבוהה ומקצועיות בפן הטכני. רק ככה הוא יוכל לתפוס רגעים אמיתיים ותמונות מיוחדות בזמן שהוא יוצר אווירה כפית ונעימה איתך, עם בן זוגך, עם החברים והמשפחה.

שיהיה הרבה מזל טוב! 🙂 

Scroll to Top